خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین؟ مسئله این است

وقتی صحبت از مزایای استخراج یا ماین کردن بیت کوین به میان می‌آید، بسیاری از افراد دست خود را به عنوان ماینر بالا می‌برند.

به گزارش سود نیوز، این در حالی است که استخراج بیت کوین دردسرهای خاص خودش را دارد و حتی در بدبینانه‌ترین حالت، ماینرها در کشورهای مختلف دستگیر می‌شوند. خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین دو مسئله اساسی و مهمی است که ممکن است در ذهن هر کدام از علاقه‌مندان دنیای کریپتوکارنسی پیش بیاید.

اگر شما هم به عنوان یک سرمایه‌گذار وارد دنیای جذاب و البته پیچیده کریپتوکارنسی شده‌اید، بهتر است که پیش از ورود به هر فعالیتی در این زمینه، با ما همراه باشید. در این مقاله قرار است که دقیقاً مثل همان جمله معروف هَملت، خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین را همانند یک مسئله مهم مورد بررسی قرار دهیم تا بدانید که از میان سود خرید بیت کوین یا سود استخراج بیت کوین، کدامیک به نفع شما خواهد بود.

استخراج بیت کوین چه دردسرهایی دارد؟

برای این که بتوانید بین خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین یکی را انتخاب کنید، لازم است که در ابتدا با دردسرها و پیچیدگی‎های ماین کردن ارزهای دیجیتال آشنایی کامل داشته باشید. استخراج کردن یا ماینینگ در دنیای ارزهای دیجیتال، مشخصاً به عملیاتی گفته می‌شود که در طی آن، شخص به صورت داوطلبانه با استفاده از سخت‌افزارهای کامپیوتری قدرتمند به حل معادلات پیچیده ریاضی می‌پردازد. در طی حل شدن معادلات پیچیده‌ای که این اشخاص با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند، ارزهای دیجیتال در سیستم بلاک چین در دسترس قرار می‌گیرند.

چیزی که تا اینجای مقاله مطالعه کردید، تنها بخش ساده داستان استخراج بیت کوین بود. ماینرها یا همان افرادی که عملیات استخراج بیت کوین را برعهده می‌گیرند به کامپیوترهای قدرتمندی نیاز دارند که قدرت خود را به وسیله انرژی برق تامین می‌کنند. همین مسئله باعث شده است که استخراج بیت کوین در کشورهایی که ارزهای دیجیتال هنوز به رسمیت شناخته نمی‌شوند، یک کار غیر قانونی تلقی شود. مثلاً در همین ایران خودمان، بسیاری از ما با قطعی‌های پی‌درپی برق در تابستان 1400 مواجه بودیم که اکثر آن به دلیل استخراج بیت کوین بود. دولت هم به این دلیل و دلایل دیگر تمامی مراکز غیر مجاز استخراج بیت کوین را جمع‌آوری و ماینرها را دستگیر کرد.

حالا با در نظر گرفتن همه این اوصاف، حتماً به خوبی درک می‌کنید که چه تفاوت‌هایی در خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین وجود دارد. اگر در مورد نحوه استخراج کردن بیت کوین کمی تحقیق کنید، به خوبی متوجه می‌شوید که چه لوازم گرا‌ن‌قیمتی را باید برای این کار تهیه کرد. شما که دلتان نمی‌خواهد به یک مزرعه دور افتاده بروید، کلی استرس بگیرید و تمام وقتتان را بابت کاری که احتمالاً شما را وارد دردسرهای بزرگ می‌کند، بشوید؟ مطمئناً پاسخ شما منفی است، اما هنوز هم راه مطمئن‌تری برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال و انتخاب بین خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین وجود دارد.

خرید بیت کوین چقدر ارزشمند است؟

طبق گزارشی که رسانه معتبر Fortune در هفتم فوریه امسال منتشر کرده است، به احتمال‌ خیلی زیاد شاهد افزایش ارزش بیت کوین خواهیم بود. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که ارزش بیت کوین از قیمت فعلی آن که حدود 34 هزار دلار است به 200 هزار دلار خواهد رسید. بیایید برای یک لحظه هم که شده، چشم‌اندازی از این افزایش قیمت رویایی داشته باشیم.

در حال حاضر ترکش‌های بحرانی که بین کشورهای اروپایی پیش آمده، به برجک ارزهای دیجیتال هم اصابت کرده است. با همه این اوصاف، هر واحد بیت کوین فعلاً و به صورت موقتی دچار کاهش قیمت شده است و با 34 هزار و 747 دلار ارزشی برابر با 868 میلیون تومان دارد. به عقیده بسیاری از معامله‌گران و کارشناسان دنیای کریپتوکارنسی، سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال در این دوره بسیار معقولانه است و بهتر است که علاقه‌مندان همین حالا برای خرید بیت کوین اقدام کنند. یکی از صرافی‌های حرفه‌ای ایرانی با نام والکس، با فراهم کردن بستری مناسب برای خرید و فروش بیت کوین همه قابلیت‌های حرفه‌ای را در اختیار تریدرها قرار داده است.

امسال، سال رویایی بیت کوین خواهد بود

حالا تصور کنید که این افزایش قیمت در نیمه اول سال 2022 اتفاق بیفتد و ما شاهد افزایش ارزش هر واحد BTC از 868 میلیون تومان به 5 میلیارد تومان باشیم؛ البته این تبدیل قیمتی که به تومان انجام می‌شود، با توجه به نرخ دلار 25 هزار تومانی در اختیار شما قرار گرفته است. حالا به نظر شما بین خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین باید کدامیک را انتخاب کرد؟ آیا معامله کردن در بازاری که امکان افزایش سود در آن حدود 5.8 برابر بیشتر است، بهتر جلوه می‌کند تا دنیای پردردسر استخراج بیت کوین؟ هرکدام از خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین مزایای خودشان را دارند، اما در شرایط فعلی، خرید BTC بهتر است.

وقتی که در بحث بررسی خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین با عوامل تعیین‌کننده‌ای همچون پیشبینی خیره‌کننده ارزش BTC مواجه می‌شویم، این سود خرید بیت کوین است که سنگین‌تر جلوه می‌کند. سود استخراج بیت کوین هم بسیار خوب است، اما با توجه به محدودیت ماینرها در ایران و تحریم‌هایی که ایران در بخش اقتصادی به آن‌ها دچار شده است، این کار چندان سودآور نخواهد بود.

یک با یک برابر نیست؛ ماینرها در برابر معامله‌گران

برای درک بهتر از مقایسه خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین کافی است که به دوران اولیه بیت کوین یعنی به سال 2009 برگردیم. هر کاربری می‌توانست در آن سال‌ها با استفاده از کامپیوتر شخصی یا نوت بوک خود برای استخراج بیت کوین اقدام کند. اما حالا اوضاع فرق کرده است و با افزایش چشم‌گیر ارزش بیت کوین، عملیات استخراج آن هم دشوار و پیچیده‌تر شده است. بسیاری از افرادی که در ابتدا ماینر بودند، حالا به معامله‌گران حرفه‌ای تبدیل شده‌اند و خرید و فروش BTC را به استخراج آن ترجیح داده‌اند.

در این بخش از مقاله قرار است که یک مقایسه قابل توجه از ماینرها و معامله‌گران داشته باشیم تا تفاوت‌های بین خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین را به خوبی درک کنید.

بیت را استخراج کنیم یا بخریم؟

با بررسی مفصل و موشکافانه بین خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین، به فاکتورهای جالبی برخورد خواهید کرد که یکی از آن‌ها به محدودیت‌های قانونی کشور مربوط می‌شود. برای مثال، درست است که سود استخراج بیت کوین بالاست، اما همان‌قدر هم خطرناک است و به احتمال بسیار زیاد باید در انتظار دستگیری و حضور در مراجع قضایی هم بود. از طرفی با توجه به پیشبینی‌ها و پتانسیل بالای دنیای کریپتوکارنسی، سود خرید بیت کوین واقعی‌تر و دستیافتنی‌تر جلوه می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از نکاتی که در این مقاله جمع‌آوری شده است، از بین خرید بیت کوین یا استخراج بیت کوین معقولانه‌ترین انتخاب ممکن را داشته باشید تا به سودآوری قابل توجهی در دنیای کریپتوکارنسی برسید.

انتهای پیام/